Borůvky jsou nejen chutným ovocem, ale také módní dekorací. Krásné ozdobí každou domácí zahrádku, ať je jak chce velká.

Univerzální rostlina

Jak spojit krásu a znamenitou chuť? Odpovědí na tuto otázku může být borůvka. O jejich chuťových hodnotách nemusíme nikoho přesvědčovat. Mnozí z nás si však nejsou vědomi toho, že borůvkové houští může také přidat lesk našim zahradám nebo interiérům. Důležité je, že tato rostlina může svých vzhledem těšit naše oči přes 6 měsíců - od jara až do podzimu.

Univerzální rostlina

Jarní oživení

Borůvka je vysoký keř, který dosahuje od 1,5 do 2 metrů výšky. V květnu a červnu přilákají naši pozornost bílé květy, tvarované do hromady zvonečků. Takový pohled zajisté přinese trochu osvěžení a radosti do života zahrady, která se právě probouzí. Přidá mu na kráse a pomalu se rodící ovoce dodá jarní pocity naděje a znovuzrození.

Letní předmět touhy

Na vrcholku léta již bude borůvkový keř ozdobený pěkným, tmavě modrým ovocem, které svou barvou lehce zchladí letní žár. Ovoce se dá sníst ihned přímo z keře. Je to spíše výzva pro ty odvážné. Z jednoho keře se dá totiž nasbírat od 3 do 6 kg ovoce.[1] Naštěstí vydrží borůvky v lednici kolem 10 týdnů[2], takže se z nich můžete těšit až do podzimu.

Letní předmět touhy

Podzim jedině s borůvkou

Na podzim naopak borůvkové keře přilákají naši pozornost svými překrásně zbarvenými lístky v odstínech žluté a červené. Jsou jako ulité pro nadcházející zlaté barvy dominující podzimu a zároveň přinesou příjemné, jiskřivé a živelné akcenty. Jejich vzhled umožní přinést trochu tepla před blížícími se chladnými dny.

Podzim jedině s borůvkou

Borůvkový keř zajímavě zpestří naši domácí zahradu a to nejen novými barvami ale také chutěmi. Zajímavou nabídkou je například vytvoření ozdobného borůvkového záhonu. Hlavní roli může sehrát vysoký keř borůvky vysoké. Drobnější důraz v podobě keřů jiných druhů borůvek nebo také malin či jahod určitě ještě přidají na kráse.


[1] Viz.: http://ladnydom.pl/Ogrody/1,113408,3484737.html
[2] Ibidem